Nejsprávnější možností, jak se vypořádat se zamlženými okny, je správné používání klimatizace.
Důvodů, proč se potí okna auta, může být několik / foto depositphotos.com
Problém, kdy se potí čelní sklo v autě, může nastat kdykoli během roku. Nejčastěji se však vyskytuje v podzimně-zimním období a na jaře v důsledku zvýšené vlhkosti a rozdílu teplot.
Již dříve My informoval o tom, jak odstranit led z čelního skla a nepoškrábat ho.
Proč se zamlžují okna uvnitř auta
Jednou z nejčastějších příčin zamlžování čelního skla zevnitř automobilu je následující site povětrnostní podmínky. Pokud je venku vlhko, odpařující se vlhkost, např. z oblečení lidí, vytváří na oknech kondenzaci.
Mohou se vyskytnout i technické problémy. Například – „vyschlá“ gumová těsněníV důsledku jejich netěsnosti proniká voda ve formě vodní páry do interiéru vozu a usazuje se na oknech.
Čelní sklo se může také zamlžit kvůli problémům s ventilačními otvory nebo kabinovým filtrem.. Ty vedou k nedostatečné cirkulaci vzduchu a zvýšené vlhkosti v kabině – stačí, aby se lidé „zadýchali“.
Problémykteré způsobují pocení oken v autě, mohou být jak. s topením nebo klimatizací. Ty lze opravit v autoservisu. Mimochodem, okna vozu se také zamlžují. při zapnutém topení – vlhký vzduch stoupá vzhůru a usazuje se na oknech.
Další častou příčinou zamlžování oken v interiéru automobilu je osoba po požití alkoholu. V tomto případě je pocení vyšší, a proto se zvyšuje koncentrace vlhkosti a dochází k zamlžování oken.
Aby se okna nezamlžovala, je třeba správně používat klimatizaci / foto depositphotos.com
Co musíte udělat, abyste se vyhnuli zamlžování oken v autě
Abyste zabránili zamlžování oken ve vozidle, měli byste zapnout klimatizaci na maximum a nastavit maximální teplotu, spustit klimatizaci a vypnout recirkulaci vzduchu v kabině. Je třeba mít na paměti, že je nežádoucí používat klimatizaci v chladném počasí, protože může dojít k prasknutí skla.
Je však lepší problém neřešit, ale snažit se mu předejít. K tomu je třeba:
- Udržovat okna čistá zvenku i zevnitř;
- včas vyměňte kabinový filtr;
- vyčistěte otvory klimatizace nebo ovládání klimatizace;
- zkontrolujte a vyčistěte odvodňovací otvory pod kapotou.
Doporučuje se také udržovat textilní výrobky v interiéru – sedadla, čalounění, dokonce i rohože – suché. Koneckonců, jak si pamatujeme, přebytečná vlhkost se odpařuje a usazuje na oknech.
Navíc, když se okna ve voze při dešti, zejména silném, zamlží, – může být nutné vysušit i protihlukovou izolaci.
Mělo by to také pomoci speciální prostředek proti zamlžování oken v autě. Zabraňují kondenzaci a okna by se neměla mlžit. Různé varianty těchto autochemikálií najdete v prodejnách automobilů. Před jejím použitím je třeba okno očistit od pilin, mastnoty a dalších nečistot.
No a pokud máte moderní auto s elektricky vyhřívaným „čelním sklem“ – není co radit. Pokud vše funguje správně, neměly by nastat žádné problémy.
Okna aut se často zamlžují při dešti / foto depositphotos.com
Proč se potí okna v autě zvenčí
Stává se ale také, že se čelní sklo zvenku zamlží, ale uvnitř auta ne. Stává se to proto, že venku je nižší teplota než v prostoru pro cestující se zapnutým topením. Na teplém skle venku se kvůli rozdílu teplot hromadí vlhkost. K tomu obvykle dochází, pokud elektrické topení nefunguje správně nebo je čelní sklo poškozené.
V případě, že je vozidlo poškozeno, je nutné, aby bylo poškozeno:
Pocení oken auta – lidové prostředky
Stejně jako při léčbě lidí je možné zbavit se pocení oken v autě pomocí lidových prostředků. Někteří motoristé tak radí potírat sklo pěnou nebo gelem na holení.. Můžete také použít směs glycerinu a alkoholu nebo čpavku.. Nebo zkuste tekuté mýdlo či dětský šampon.
Aby se okna nezamlžovala, můžete prý také je potřít půlkou brambory. Tento způsob se však přesto nedoporučuje – organické látky z brambor hnijí a způsobují plíseň v autě. Také to není dobrý tip – naneste na sklo WD-40. Okna se po něm zamastí a sníží se viditelnost.
Ale přesto je nejsprávnější možností, jak se vypořádat se zamlženými okny, správné použití klimatizační jednotky.