Jsou stále větší a mají svůj vlastní tajný jazyk. 7 faktů o dvojčatech, které vás ohromí

Foto: z veřejných zdrojů

Některá dvojčata si v dětství vytvoří vlastní jazyk, kterému rozumí jen oni.

Dvojčata vždy přitahovala pozornost svou jedinečností. Mají zvláštní pouto, podobné vlastnosti a zajímavé jevy, které věda stále zkoumá. Některé z těchto jevů jsou tak úžasné, že se zdají být fantastické. RBC-Ukrajina uvádí sedm neobvyklých faktů o dvojčatech, které vás rozhodně překvapí.

Tajný jazyk dvojčat

Některá dvojčata si v dětství vymyslí vlastní jazyk, kterému rozumí jen oni sami. Skládá se z vymyšlených slov, gest a zvuků. Tento jev se nazývá kryptofázie a s věkem obvykle mizí.

Vědci se domnívají, že taková řeč se objevuje díky jejich úzké interakci od prvních dnů života. Kryptofázie je zvláště často pozorována u dvojčat, která vyrůstají bez dalších dětí. Je to další důkaz jejich jedinečného pouta.

Proč jsou dvojčata stále větší a větší

V jednadvacátém století se počet porodů dvojčat téměř ztrojnásobil. Je to způsobeno rozvojem technologií umělého oplodnění, kdy se implantuje několik embryí najednou. Kromě toho mají ženy po 30. roce věku vyšší pravděpodobnost otěhotnět dvojčaty přirozenou cestou.

Důležitou roli hrají také hormony, které ovlivňují ovulaci. Z tohoto důvodu se v některých zemích staly porody dvojčat téměř dvakrát častější než před několika desetiletími. Vědci tento jev pečlivě studují, protože mění demografii světa.

Dvojčata, která byla oddělena, ale stále vypadají stejně

Existuje mnoho případů, kdy dvojčata vyrůstala odděleně v různých rodinách, ale přesto měla stejné zvyky, záliby a dokonce i styl oblékání. To potvrzuje, že genetika hraje při utváření charakteru velkou roli.

Někteří z nich si zvolili stejná povolání, vzali si ženy se stejným jménem nebo pojmenovali své děti stejně. Takové příběhy překvapují i vědce. Vyvolávají otázku, co je ve výchově člověka důležitější – geny, nebo prostředí?

Kdo jsou zrcadlová dvojčata

Přibližně 25 % jednovaječných dvojčat má zrcadlové rysy. Například pokud má jedno z nich znaménko na pravé ruce, druhé ho bude mít na levé ruce. Stejně tak tomu může být i v případě dominantní ruky nebo dokonce směru růstu vlasů.

K tomu dochází, pokud se embryo dělí později, než je obvyklé. Takový jev opět dokazuje, jak složité jsou procesy během nitroděložního vývoje.

Otisky prstů se u dvojčat liší

Přestože DNA jednovaječných dvojčat je stejná, jejich otisky prstů se liší. Je to proto, že jejich vznik ovlivňují nejen geny, ale také podmínky v děloze.

I ty nejmenší změny v prostředí mohou ovlivnit vzorek kůže na konečcích prstů. Tato skutečnost se hojně využívá v kriminalistice, protože i geneticky identičtí lidé mají jedinečné otisky prstů. Rozdíly v otiscích prstů se vytvářejí již před narozením.

Dvojčata od různých rodičů

I když je to velmi vzácné, existují dvojčata, která mají různé rodiče. To je možné, pokud během cyklu ženy dozrají dvě vajíčka, která jsou oplodněna spermiemi různých mužů.

Takový jev se nazývá heteropaternální superfekundace. Je velmi vzácný, ale existují zdokumentované případy. Jedná se o jednu z nejneobvyklejších anomálií v lidské reprodukci.

Dvojčata spolu komunikují ještě před narozením

Vědci zjistili, že dvojčata spolu začínají komunikovat ještě v děloze. Již ve 14. týdnu těhotenství se mohou navzájem dotýkat a později se i mazlit. V 18. týdnu začínají reagovat na pohyby bratra nebo sestry.

To znamená, že jejich pouto vzniká dlouho před narozením. Vědci se domnívají, že tyto interakce mohou ovlivnit jejich chování v budoucnosti.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Penzion Červené Blato - Blog

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: